Соціальний педагог
Соціальний педагог – це фахівець із виховної роботи з дітьми, підлітками, молоддю, дорослими, який покликаний створювати сприятливі умови для розвитку та становленню особистості школяра.
Чим займається у школі
– здійснює соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми;
– приймає участь в організації безкоштовного харчування учнів з малозабезпечених родин та учнів інших пільгових категорій;
– бере участь у виховній роботі з питань профілактики появи негативних форм поведінки у неповнолітніх (паління, алкоголізму, наркоманії; дитячої злочинності тощо), пропаганди здорового способу життя, статевого виховання молоді;
– є посередником між школою, сім’єю, державними установами по захисту прав дітей та громадськістю; бере участь в організації їх взаємодії з метою створення умов для нормального розвитку дітей і підлітків.
– проводить просвітницьку роботу з батьками або особами, що їх замінюють (індивідуальні бесіди, виступи на батьківських зборах).
Ким є для батьків
Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередження впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. У школі він є громадським інспектором з охорони дитинства.
Перелік документів для постанови на облік сімей пільгових категорій:
– Ксерокопія паспорту одного з батьків (2 шт.)
– Ксерокопія індифікаційного коду одного з батьків (2 шт.)
– Ксерокопія свідоцтва про народження усіх дітей (у 2-х екземплярах)
– Ксерокопія коду усіх дітей (у 2-х екземплярах)
– Довідка/рішення/посвідчення, що підтверджує статус (2 шт.)
Усі документі надаються на окремих аркушах з чітким друком тексту.
Ким є для учнів
Насамперед він виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами. Соціальний педагог є захисником та порадником, представником інтересів та посередником у спілкуванні з іншими.
У яких випадках треба звертатися до соціального педагога?
● якщо у твоїй родині є проблеми, які Тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим;
● якщо хтось примушує Тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують Твою гідність, а Ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації;
● якщо Ти відчуваєш, що Тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків;
● і просто коли Тобі здається, що всі інші відвернулися від Тебе і ніхто тебе вже не зрозуміє…
Пам’ятка для батьків “Суїцид серед підлітків”
У світлі сьогоднішніх подій неможливо не реагувати на страшні випадки суїциду серед дітей підліткового віку.
Суїцид серед дітей – часто єдиний спосіб звернути на себе увагу батьків, крик про допомогу. У 99% випадків суїциду підліток не замислюється про смертельний результат.
У 80% випадків причина дитячого суїциду – відносини з близькими.
Діти вдаються до суїциду за сімейними мотивами у 46,9% випадків, через конфлікт з однолітками і за любовних причин – в 13,6% випадків. Кожна дитина індивідуальна, але коли підліток усамітнюється, стає менш активним, у нього пропадає інтерес до всього, з’являється якась відчуженість, батькам потрібно звернути на це увагу.
І, по-перше, батькам потрібно навчити дитину ділитися своїми проблемами; дайте відчути дитині, що її люблять, і її проблеми вам не байдужі.
По-друге: – наповнювати реальне життя дитини сенсами;
- дозволяти дитині приводити друзів до себе додому;
- знайомитися з музикою, яку слухає дитина;
- цікавитися шкільним життям дитини, будьте чутливими до історій, які вона розповідає;
- говоріть відкрито з дитиною про смерть і життя, і про суїцид в тому числі;
- найважливіше – навчіть дитину змалку розмовляти з вами, і, природно, потрібно приділяти більше уваги, придивлятися до дітей у підлітковому віці;
- дивитися, в яких соцмережах вони сидять, що пишуть у своїх щоденниках.