Виховна година «Насиллю, ні!»
13.02.2019 соціальним педагогом Срілець Л.В. було проведено виховну годину на тему: «Насиллю, ні!» для учнів 5-А класу
Під час проведення заходу Людмила Василівна повідомила, що насильство може чинитися як дорослими щодо дітей, так і самими дітьми відносно один одного. Свідченнями поширеності останнього стали публікації та репортажі на національному телебаченні, присвячені насильству між дітьми в школі. Оскільки діти проводять багато часу саме в навчальних закладах, то школи мають відігравати одну з ключових ролей у справі захисту дітей від насильства.
Особливу увагу соціальний педагог звернула на новий вид насильства серед неповнолітніх- булінг.
Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань. Булінг або цькування, – достатньо нове поняття в нашому житті, Булінг (від англ. bully – хуліган, насильник) – визначається як утиск, дискримінація, цькування.
Дії, які характеризують явище булінгу:
Фізичний булінг – штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо.
Економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.
Психологічний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж тощо.
Учні переглянули відео « Соціальна реклама. Протидія булінгу» та обговорили переглянуті ситуації.
Науковці та правозахисники вважають, що сьогодні булінг перетворився на особливу форму взаємовідносин, яка ґрунтується на дискримінації, насильстві та агресії. за якими стоїть ціла низка соціальних, психологічних та педагогічних проблем. Соціальна структура булінгу виглядає так: переслідувач (переслідувачі), свідки, жертва.
Найчастіше булінг відбувається в місцях, де контроль з боку дорослих менший або відсутній взагалі. Це можуть бути: їдальні, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. Знущання найбільш поширені в початковій або середній школі, рідше у старшій. Однак, необхідно відмітити, що в старшій школі булінг набуває більш прихованого характеру.
Під час заняття учні склали правила поведінки та створили пам’ятку протидії булінгу.